Torņakalna Vadātājs - 1h orientēšanās piedzīvojums Rīgas svētkos

15.Augusts
Uzvaras parks

12:00-17:00 Reģistrācija
12:30-17.00 Starts

Pasākumu organizē

Kas ir Torņakalna orientēšanās?

Piedzīvojumu orientēšanās piedāvās iespēju Rīgas iedzīvotājiem piedalīties orientēšanās aktivitātes Torņakalnā un Āgenskalnā. Orientēšanās sports ir tautas sporta veids, kurā var iesaistīties jebkurš dalībnieks neatkarīgi no vecuma, dzimuma un iepriekšējās pieredzes. Par orientēšanos var priecāties gan kā pastaigu mežā vai pilsētā, gan sportisku sacensību. Dalībniekiem būs iespēja izvēlēties piedalīties vai nu orientēšanās labirintā , vai arī 1h rogaininga tipa distancē iepazīstot tuvāko apkārtni un tās interesantākās vietas. Atzīmēšanās ar mobilo telefonu. Starts individuāls, vai komandā līdz 2 cilvēkiem. Dodies distancē skrienot vai arī uz velo. Orientēšanās labirints bezmaksas.

Kas ir piedzīvojumu orientēšanās?

Pilsētas piedzīvojumu orientēšanās ir pasākums, kurā dalībniekiem ierobežotā laikā individuāli vai komandā jāapmeklē kontrolpunkti (KP) pašu izvēlētā secībā. Uzdevums ir, brīvi orientējoties noteiktā apvidū, ar kartes un kompasa (iespējams arī bez kompasa) palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktu, ko piešķir par KP apmeklējumu. Punktu vērtību nosaka pirmais KP cipars.

Kas ir Orientēšanās labirints?

Orientēšanos labirintā - ierobežotā laukumā ar lentām tiks izveidots labirints, kurš precīzi tiks atspoguļots kartē. Tajā tiks iekārtoti kontrolpunkti, kuri ir secīgi jāapmeklē, nešķērsojot lentas. Viss labirinta laukums ir pārredzams, līdz ar to nav iemesls satraukumam par apmaldīšanos. Pieejamas būs 5 distances un pirmsstarta instruktāža. Atzīmēšanās ar SportIdent elektroniskiem čipiem. Pašas vienkāršākās distances būs piemērotas bērniem, savukārt sarežģītākā - lietpratējiem.

Nolikums

Sacensību norise:
1. Reģistrējies sacensībām www.vadatajs.lv vai uz vietas 15. augustā
2. Ierodies
Uzvaras parkā no plkst. 12:00-17:00
3. Reģistrē savu dalību un saņem karti.
4. No 12:30 dodies distancē 1h orientēšanās. 13:00-16:00 Orientēšanās labirints
5. Skrien vai minies.
6. Sacensības biedzas, kad esi noskenējis kodu FINISH .
7. Rezultātus uzzini pasākuma vietā
8. 1h orientēšanās Apbalvošana plkst. 18:30. Labirinta apbalvošana 16:00

Dalībnieku grupas:
MO - vīrieši no 18 gadu vecuma
WO - sievietes no 18 gadu vecuma
MO40+ - vīrieši no 40 gadu vecuma
WO40+ - sievietes no 40 gadu vecuma
Velo M - vīrieši no 18 gadu vecuma
Velo W - sievietes no 18 gadu vecuma
Velo Komandas - jauktas grupas no 2 dalībniekiem
Skrienam Komandas - jauktas grupas no 2 dalībniekiem

Dalības maksas:
Reģistrējoties online - 6 EUR solo dalībniekiem.
Pasākuma norises dienā - 5 EUR.

Reģistrējoties online - 11 EUR komandām.
Pasākuma norises dienā - 10 EUR.

Sacensību laiks:
Distancē var doties ar kājām vai velo. Reģistrācija un karšu saņemšana atvērta no 12:00. Kontrollaiks - viena stunda. Par katru kavēto minūti dalībniekam tiek atņemts viens punkts. Pēc kavētām 30 minūtēm dalībnieks tiek diskvalificēts.

Distance, atzīmēšanās:
Atzīmēšanās notiek, nolasot QR kodus kontrolpunktos. Punktu vērtība kartē no divi līdz 10. Katram dalībniekam nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar lejupielādētu mobilo aplikāciju. Tā darbojas gan uz Android (no 5.0), gan iOS (no 10.0) ierīcēm.

Starta vieta:
Skatīt starta vietas lokāciju

Karte:
Kartes mērogs 1:15 000. Kartes pamatne būs veidota no karšu izdevniecības OPENSTREET materiāliem.
Katram dalībniekam tiks piešķirta viena karte.

Pieteikšanās:
Online www.vadatajs.lv līdz 24 stundām pirms starta laika. Pēc tam - pasākuma norises vietā, ja ir pieejamas brīvas kartes.

Rezultāti, vērtēšana un kopvērtējums
Sacensību rezultāti tiks publicēti Vadātāja Facebook lapā.Ja vairākiem dalībniekiem ir vienāds punktu skaits, uzvar tas, kurš punktus savācis īsākā laikā. Pārsniedzot kontrollaiku, par katru (nepilnu) minūti tiek atņemts viens punkts.

Apbalvošana
Pirmās 3 vietas katrā grupā.

Drošība un citi noteikumi
Sacensību dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, ja sacensības notiek diennakts tumšajā laikā.
Piesakoties sacensībām, dalībnieki apliecina, ka neiebilst pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu izmantošanai mārketinga un reklāmas aktivitātēm, kā arī savu personas datu (vārds, uzvārds) publicēšanai rezultātos, tai skaitā sociālajos tīklos un pieteikumu sistēmā.

vadatajs@vadatajs.lv
+37126181387