Ielu orientēšanās #bezkontakta treniņi 3.0

Kas ir Ielene?

Ielene ir bezkontakta ielu orientēšanās piedzīvojums ar 1h kontrollaiku, tāpēc piemērots ikvienam. Atzīmēšanās notiek ar mobilo telefonu, starts individuāls, vai komandā( līdz 2 cilvēkiem no vienas mājsaimniecības). Dodies distancē skrienot vai uz velo. Treniņi notiek interesantākajos Rīgas rajonos, piedāvājot dalībniekiem iepazīt Rīgu no citas puses.

Iepriekšējā seriāla rezultāti
05-07
FEB
Imanta
Orientējies bez kontakta
19-21
FEB
Jūrmala - Dzintari
Orientējies bez kontakta
26-28
FEB
Bolderāja
Orientējies bez kontakta
12-14
MAR
Mārasciems
Orientējies bez kontakta
19-21
MAR
Pleskodāle
Orientējies bez kontakta
26-28
MAR
Dārzciems
Orientējies bez kontakta
09-11
APR
Skanste
Orientējies bez kontakta
23-25
APR
Atgāzene
Orientējies bez kontakta
30-02
APR
Jūrmala - Kauguri
Orientējies bez kontakta
14-16
MAI
Pinķi
Orientējies bez kontakta

Kas ir ielu orientēšanās?

Dalībniekiem jāapmeklē kontrolpunkti (KP) pašu izvēlētā secībā. Uzdevums ir, brīvi orientējoties noteiktā apvidū, ar kartes un kompasa (iespējams arī bez kompasa) palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktu, ko piešķir par KP apmeklējumu.

Piedzīvojuma formāts?

2021. gada februārī – 2021. gada maijam notiks 10 posmi . norise ir iespējama klātienē un neklātienē. Visās kārtas būs pieejams startēt arī klātienē un saņemt karti papīra formātā. Neklātienes kartes tiek izsūtītas uz reģistrācijā norādīto e-pastu un treniņu var veikt brīvi izvēlētā laikā norādītajos datumos. Ja Covid ierobežojumu dēļ klātienes dalība vairs nebūs iespējama, tad visiem būs iespēja startēt neklātienē.

Stāsts par Vadātāju

Kad mūsu pilsēta ir kļuvusi par rutīnu, kad tās ielas tikai savieno ikdienas galamērķus, kad mūsu dienišķos maršrutus nosaka sabiedriskā transporta kustība, sastrēgumi, iespēja nogristies pa kreisi vai Google Maps ieteikumi. Piedāvājam svinēt Rīgu, veltīt pilnu uzmanību tās nomalēm un centriem, tās takām un maģistrālēm, apvadceļiem un strupceļiem. Vadātājs palīdzēs ar bērnišķīgu degsmi atklāt jaunas vietas aiz zināmiem stūriem, pārveidojot pilsētu par spēļu laukumu. Rīgas ielu mīlestības apliecinājums - Ielene.

Nolikums

Treniņu norise:
Piedzīvojumi notiek saskaņā ar valstī spēkā esošajiem noteikumiem attiecībā uz publiskiem un sporta pasākumiem, tātad ārkārtas situācijas laikā - attālināti jeb neklātienē.

1. Reģistrējies www.vadatajs.lv, norādot vai vēlies karti saņemt klātienē vai epastā.
2. Skrien vai piedalies ar Velo brīvi izvēlētā laikā. Ir iespēja pieteikties uz papīra karti (reģistrējoties jānorāda "klātiene"). Neklātienes kartes tiek izsūtītas līdz 10:00 pirmajā norises dienā uz reģistrācijas epastu, tiem, kas piesakās vēlāk - attiecīgi pēc reģistrācijas un apmaksas. Kartes varēs saņemt vienā no pasākuma dienām pie starta. Konkrētāki laiks tiks izziņots pāris dienas pirms posma sākuma
3. Izplāno distanci un ierodies starta vietā, kas apzīmēta kartē ar trīsstūri.
5. Ar aplikācijas palīdzību noskenē QR kodu "STARTS"
6. Skrien vai minies 1h.
7. Treniņš beidzas, kad esi noskenējis kodu "FINISH".
8. rezultātus uzzini facebook lapā vai www.vadatajs.lv

Par katru kavēto minūti dalībniekam tiek atņemts viens punkts. Pēc kavētām 15 minūtēm dalībnieks tiek diskvalificēts.

Dalībnieku grupas:
MO - vīrieši no 18 gadu vecuma
WO - sievietes no 18 gadu vecuma
MO40+ - vīrieši no 40 gadu vecuma
WO40+ - sievietes no 40 gadu vecuma
Velo M - vīrieši no 18 gadu vecuma
Velo W - sievietes no 18 gadu vecuma
Velo Komandas - jauktas grupas - 2 dalībnieki
Skrienam Komandas - jauktas grupas - 2 dalībnieki

Treniņu laiks:
Starts brīvi izvēlētā laikā. Distancē var doties ar kājām vai velo. Kontrollaiks - viena stunda. Par katru kavēto minūti dalībniekam tiek atņemts viens punkts. Pēc kavētām 15 minūtēm dalībnieks tiek diskvalificēts. Visos posmos jāpiedalās vienā grupā. Mainīt grupas nebūs iespējams.

Distance, atzīmēšanās:
Atzīmēšanās notiek, nolasot QR kodus kontrolpunktos. Punktu vērtība kartē no divi līdz 10. Kontrolpunkta vērtību nosakā tā pirmais cipars, ja kontrolpunktam ir 3 cipari tad tā vērtību nosaka pirmie divi cipari. Piem KP102 - vērtība ir 10 punkti. Dalībniekam nepieciešams uzlādēts mobilais telefons ar lejupielādētu mobilo aplikāciju. Tā darbojas gan uz Android (no 5.0), gan iOS (no 10.0) ierīcēm.

Karte:
Kartes mērogs 1:15000 (A4 formāts). Kartes pamatne būs veidota no OPEN STREET MAP materiāliem. Katram dalībniekam tiks piešķirta viena karte. Komandām 2 kartes.

Pieteikšanās:
Reģistrējies www.vadatajs.lv līdz 40 stundām pirms konkrētā posma norādītā starta laika klātienes dalībai. Neklātienes dalībai – online www.vadatajs.lv jebkurā laikā līdz pat konkrētās kārtas norises beigām, karti nosūtīsim pēc iespējas ātrāk

Dalības maksas:
Individuāli:
Reģistrējoties online - 6 EUR solo dalībniekiem.
Pasākuma norises dienā - 7 EUR.
Abonements uz visām 10 kārtām 40 EUR

Komandām:
Reģistrējoties online - 10 EUR komandām.
Pasākuma norises dienā - 11 EUR komandām.
Abonements uz visām 10 kārtām 70 EUR

Rezultāti un apbalvošana
Treniņu Kopsavilkums tiks publicēti Vadātāja Facebook lapā. Ja vairākiem dalībniekiem ir vienāds punktu skaits, uzvar tas, kurš punktus savācis īsākā laikā. kopvērtējuma punktus aprēķina, summējot punktus, kas gūti atsevišķās kārtās. Atsevišķā kārtā "Vadātājā" punktus iegūst, dalībnieka rezultātu dalot ar grupas uzvarētāja rezultātu un reizinot ar 1000. 

Rezultāti un bildes tiks publicētas Vadātājs mājas lapā www.vadatajs.lv.

Apbalvošana
Pirmās 3 vietas katrā grupā saskaitot kopā 7 labāko posmu rezutlātus. Lai kvalificētos top 3, jāpiedalās vismaz 6 posmos. Velo konkurencē izvērtēsim 5 labākos rezultātus, jāpiedalās vismaz 4 posmos.

Drošība un citi noteikumi
Pasākuma dalībnieku pienākums ir ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Īpaša uzmanība jāpievērš atstarotāju un kabatas lukturīšu esamībai, ja sacensības notiek diennakts tumšajā laikā.

Dalībniekiem jāievēro distancēšanās un citas epidemioloģiskās prasības, kas konkrētās kārtas norises brīdī ir spēkā saistībā ar Covid-19. Piesakoties sacensībām, dalībnieki apliecina, ka neiebilst pasākuma laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu izmantošanai mārketinga un reklāmas aktivitātēm kā arī savu personas datu (vārds, uzvārds) pubicēšanai rezultātos, tai skaitā sociālajos tīklos un pieteikumu sistēmā.

vadatajs@vadatajs.lv
+37126181387